Kredyty – lepiej mało czy dużo rat?

Kredyty są ważnym elementem naszego życia, bez nich wiele osób nie byłoby wstanie kupić sobie nowego samochodu, mieszkania czy chociażby nowoczesnego telewizora. Jeśli zamierzmy podpisać umowę kredytową to jako przyszli kredytobiorcy musimy wiedzieć, że sami mamy wpływ na wiele istotnych kwestii.

Każdemu z nas powinno zależeć na jak najmniejszych kosztach, niektóre kredyty naprawdę mogą Imagebyć tanie, wpływ na to ma nie tylko niskie oprocentowanie, ale również ilość rat. jeżeli na przykład kupujemy jakiś przedmiot którego wartość nie przekracza kilku tysięcy złotych to kredyty mogą spokojnie mieć mniejszą ilość rat. W tym przypadku nie powinniśmy mieć problemów ze spłatą piętnastu czy dziesięciu rat. Sprawa wygląda jednak inaczej jeżeli nasze kredyty dotyczą zakupu mieszkania, samochodu czy jakiejś sporej inwestycji. Logicznym jest wtedy wybór opcjonalnej ilości rat, która nie obciążałaby za bardzo naszego domowego budżetu.

Kredyty powinny być dobierane do naszych potrzeb, jeżeli ich suma jest niewielka to automatycznie powinniśmy zmniejszać ilość rat do minimum.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s